Wydarzenia 2007

Koncert organowy - muzyka japońska

W sobotę, 10 listopada o godz. 16.00 odbył się koncert, w którym wystąpili: Sylwia Strugińska (sopran) oraz Michał Novenko (organy). W związku z kolejnymi obchodami Dni Japonii w naszym mieście, artyści przybliżyli między innymi utwory japońskie: Yoshinao Nakada „KAZE NO KODOMO” do słów Yumeji Takehisa oraz „OYASUMI” do słów Rohu Miki.

Zło dobrem zwyciężać - Jerzy Zelnik, Georgij Agratina, Robert Grudzień

20 października o godz. 19.00ponownie gościliśmy Georgija Agratinę (fletnia Pana, cymbały) i Roberta Grudnia (organy). Tym razem, wraz z Jerzym Zelnikiem, przedstawili spektakl teatralno-muzyczny poświęcony Jerzemu Popiełuszce.

Jurek Lamorski - koncert

W 25-lecie pracy twórczej za granicą Jurka Lamorskiego, 23 września 2007 r. o godz. 16.00 odbył się koncert Jurka Lamorskiego - cenionego w świecie muzyka jazzowego. Koncert nosił tytuł "Od Czardasza do jazzu".

.

To wydarzenie było szczególne nie tylko dla słuchaczy, ale także dla samego artysty, bowiem koncertował w swojej rodzinnej miejscowości, z którą wciąż jest bardzo emocjonalnie związany.
(PB)

Ewa Uryga - koncert "Jezu ufam Tobie"

9 września w kościele parafialnym gościliśmy Ewę Urygę..

fot. MOK Nowa Ruda

Wokalistka zaprezentowała utwory ze swojej ostatniej płyty I'll trust You Lord (czyli Jezu ufam Tobie). Rewelacyjny wokal i aranżacje muzyczne przybliżyły sercom słuchaczy utwory zaczerpnięte zarówno z tradycji europejskiej (Ave Maria z XVI wieku), jak też z amerykańskiego Gospel.

fot. MOK Nowa Ruda

Niezapomniane pozostaje także świadectwo życia pani Ewy, które wyśpiewuje w swoich utworach.
Wraz z artystką zagrali: Grzegorz Poliszak (perkusja), Piotr Wrombel (piano), Dariusz Ziółek (gitara basowa) oraz kwartet smyczkowy Da Kamera

Dyrektor organizacyjny Jan Buczek
Dyrektor artystyczny - Robert Grudzień

Ramowy plan koncertów w naszej parafii:

termin miejsce wydarzenie
16.06.2007 godz. 19.00 Nowa Ruda, Kościół p.w. Św. Mikołaja Katalin Bodonyi – śpiew /Węgry/
Istva Ella – organy/Węgry/

posłuchaj nagrania z koncertu >>>
01.07. godz.16.00 Nowa Ruda, Kościół p.w. Św. Mikołaja Prezentacja młodych talentów na organach z 1889r., firmy Schlag und Söhne -
II ogólnopolskie forum młodych talentów
:
Anna Pikulska
– organy
/Akademia Muzyczna Katowice, klasa prof. Julian Gembalski, Zygmunt Antonik/

posłuchaj nagrania z koncertu >>>
15.07. godz.16.00 Nowa Ruda, Kościół p.w. Św. Mikołaja Prezentacja młodych talentów na organach z 1889r., firmy Schlag und Söhne -
Michał Blechinger – organy
/ Akademia Muzyczna Kraków, klasa prof. Marek Wolak/

posłuchaj nagrania z koncertu >>>
29.07. godz.16.00 Nowa Ruda, Kościół p.w. Św. Mikołaja Prezentacja młodych talentów na organach z 1889r., firmy Schlag und Söhne -
Wiktor Brzuchacz – organy
/ Akademia Muzyczna Gdańsk, klasa prof. Bogusław Grabowski/

posłuchaj nagrania z koncertu >>>
12.08. godz.16.00 Nowa Ruda, Kościół p.w. Św. Mikołaja Prezentacja młodych talentów na organach z 1889r., firmy Schlag und Söhne -
Marcin Sówka – organy
Akademia Muzyczna Łódź, klasa prof. Piotr Grajter /

posłuchaj nagrania z koncertu >>>
26.08. godz.16.00 Nowa Ruda, Kościół p.w. Św. Mikołaja Prezentacja młodych talentów na organach z 1889r., firmy Schlag und Söhne -
Paulina Świgoń – organy
/ Akademia Muzyczna Poznań, klasa prof. Sławomir Kamiński /

posłuchaj nagrania z koncertu >>>
09.09. godz.19.00. Nowa Ruda, Kościół p.w. Św. Mikołaja Koncert pod patronatem J.E. Ignacego Deca Biskupa Świdnickiego
"Jezu ufam Tobie"
Ewa Uryga i Jej Goście,
"Da Kamera" – Kwartet Smyczkowy

posłuchaj nagrania z koncertu >>>
20.10. Ząbkowice Śląskie, Nowa Ruda „Dobrem zwyciężać”
- koncerty słowno- muzyczne, w rocznicę śmierci Ks. Jerzego Popiełuszki, organizowane od kilku lat na terenie Dolnego Śląska wspólnie z Zarządem Regionu NSZZ Solidarność „Dolny Śląsk”
Jerzy Zelnik – recytacje,
Robert Grudzień
– organy,
Georgij Agratina
– fletnia Pana

Nagranie z koncertu bożonarodzeniowego

Teraz na naszej stronie posłuchać można utworów nagranych podczas koncertu, który odbył się w styczniu bieżącego roku. Wystarczy kliknąć poniżej, aby posłuchać muzyki w formacie MP3:

Organy - Piotr Matuszewski:
01 - Cicha noc
02 - Feliks Nowowiejski - Fantazja polska (Pasterka na Wawelu)
03 - J. S. Bach - Toccata i Fuga d-moll (dorycka)
04 - Felix Mendelssohn Bartholdy - Preludium i fuga c-moll
05 - J. S. Bach - Chorał
06 - J. S. Bach - Concerto IV
07 - Leon Boellmann - Suita gotycka cz.1
08 - Leon Boellmann - Suita gotycka cz.2
09 - Leon Boellmann - Suita gotycka cz.3
10 - Leon Boellmann - Suita gotycka cz.4
Organy - Piotr Matuszewski, śpiew - chór Cantate Domino:
11 - Oj Maluśki

(PB)

Koncert bożonarodzeniowy (14 stycznia 2007)

14 stycznia w kościele parafialnym odbył się koncert bożonarodzeniowy. W koncercie udział wzięli: Piotr Matuszewski - organy, Iwona Szot - gitara, a także parafialny chór.

Program koncertu

Piotr Matuszewski - organy
J. S. Bach - Toccata i Fuga d-moll (dorycka)
J. S. Bach - Concerto IV